سئو سایت و ترفند های پنهان

سئو را باید مهمترین فاکتور لازم برای همه ی سایتها معرفی کرد، زیرا سئو یعنی تمام کارها و اقداماتی که سبب بهینه سازی یک سایت میشوند تا در جایگاه مناسبی قرار گرفته و طبق معیارهای گوگل از ویژگیهای لازم برخوردار باشد.
یک سایت قسمتهای مختلفی دارد، قسمتهایی که تک تک آنها تاثیر بسزایی در فرایند بهینه سازی آن دارند. بنابراین باید بگوییم سئو محدود به یک اقدام نیست و تمام کارهایی که هر سایتی را به جایگاه پربازدیدی میرساند، از زیر مجموعه های سئو هستند.
برای اینکه سایت خود را به نقطه مطلوبی برسانید، نباید به هیچ وجه سئو را نادیده بگیرید و بایستی حتماً توجه ویژه ای به این فاکتور بسیار مهم داشته باشید.
برای بهرهمندی از تاثیر فوقالعاده ی سئو، هیچ فرقی ندارد اگر اول راه هستید و هنوز در حال انجام کارهای اولیه برای راه اندازی سایت خود میباشید یا از زمان ایجاد سایتتان گذشته و تازه وارد به حساب نمیآیید، چرا که در هر زمان و هر بُرهه ای اگر از خدمات مناسبی در زمینه سئو سایت بهرهمند شوید، قطعاً تاثیرات درجه یک آن شامل حالتان خواهند شد.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟

الگوریتمی که موتور جستجوگر گوگل بر اساس آن فعالیت میکند تمام سایتها را رتبه بندی کرده و بر اساس معیارهای گوناگونی به هر کدام جایگاه مختلفی میدهد. سئو سایت مهمترین معیار در این زمینه است و برای گوگل اهمیت ویژه ای دارد.
تاثیر رفتار کاربران نیز یکی از عوامل موثر بر سئو میباشد، عاملی که تاثیر آن نه تنها غیر قابل انکار است بلکه بیشترین اثر را بر کیفیت سئوی هر سایتی میگذارد.

تاثیر رفتار کاربران بر سئو به شکلها و صورتهای مختلفی مثل موارد زیر است:

* هر سایتی که توسط کاربران بیشتری انتخاب شود و به عبارتی آمار کلیک بالایی داشته باشد، به مرور جزء رتبه های برتر قرار میگیرد. بنابراین یکی از موثرترین رفتارهای کاربران انتخاب و کلیک روی سایتها است.

* زمانی که کاربر در صفحه یک سایت حضور دارد نیز تاثیر بالایی روی سئو آن دارد. گوگل با توجه به این رفتار، هر سایتی را که کاربران زمان بیشتری در آن هستند، افزایش رتبه میدهد.

رفتار کاربران به قدری برای الگوریتم های گوگل مهم است که هر سایتی میتواند با جذب کاربران و تعامل با آنها از پایین ترین رتبه ها به رتبه های بالایی برسند. درواقع رفتار همه کاربران به طور مداوم در حال بررسی بوده و رتبه بندی های گوگل با توجه به نوع رفتار آنها تغییر میکنند.

اهمیت سئو در چیست؟

به طور کلی سئو شامل تمام اقدامات و کارهایی میشود که جذب مخاطب و بازدیدکننده را به دنبال داشته باشند و یا به بیانی دیگر هر مرجعی که از بازدید بالایی برخوردار است قطعاً فاکتورهای سئو را رعایت کرده و شرایط بهینهای دارد.
پیرو این موضوع بد نیست بگوییم همه سایتها و مراجع در اینترنت به دنبال دیده شدن بوده و برای جذب مخاطب وارد دنیای اینترنت میشوند.
در نتیجه باید بگوییم اهمیت سئو در جذب مخاطب نهفته است، اهمیتی که مهمترین هدف سئو به شمار میرود.

انواع سئو سایت

برای بهینه سازی یک سایت راه و روشهای گوناگونی موثر هستند، به همین دلیل سئو سایت نیز دارای انواع مختلفی میباشد. در هر نوع از سئو سایت معیارها متفاوت بوده و تکنیکهای متعددی استفاده میشود.

درواقع کارشناسان سئو با بررسی معیارهای مورد توجه الگوریتم گوگل، به ترفندهای مختلفی جهت سئوی سایتها رسیدهاند که منجر شده بگوییم سئو دارای انواع و اقسام روشها است.

متداولترین و پرکاربردترین انواع سئو سایت عبارتند از:

 • سئو سایتهای وردپرسی
 • لینک سازی حرفهای
 • سئو تکنیکال
 • سئو داخلی
 • سئو خارجی

هر نوعی از سئو برای هر سایتی مناسب نیست، از این رو شما اول باید با انواع آن و اقدامات مربوط به هر نوع آشنا شوید تا بر اساس نوع و شرایط سایت خود از بهترین نوع استفاده کنید. برای انتخاب مناسبترین سئو سایت جای هیچ نگرانی نیست، زیرا در بخشهای بعد علاوه بر اینکه هر نوع را به صورت مجزا توضیح دادیم، توصیه و پیشنهادات مفیدی برای متقاضیان سئو آوردهایم تا به راحتی انتخاب کرده و از نتیجه انتخاب خود لذت ببرند.

افزایش سئو سایت

شما زمانی موفق به افزایش سئو سایت خود میشوید که از تکنیکهای مناسبی استفاده کنید، یعنی قادر به انتخاب موثرترین نوع از انواع سئو برای سایت خود شوید.

به همین دليل قبل از اینکه در مورد انواع سئو سایت صحبت کنیم، لازم دیدیم به نکاتی اشاره کنیم که در این انتخاب موثر هستند. تعدادی از مهمترین نکات موثر در افزایش سئو سایت عبارتند از موارد زیر:

 • نوع خواسته و نیاز مخاطبین خود را شناسایی کنید و بفهمید خدمات و محصولات سایت شما برای چه کسانی مفیدتر است.
 • کلمات کلیدی مورد نظرتان را تعیین کنید. برای تعیین این کلمات باید بررسیهای لازم را انجام داده و مرتبط‌‌ترین و بهترینها را انتخاب کنید.
 •  ویژگیِ سئوی سایتهای مشابه را که رتبه خوبی دارند، بررسی نمایید.
 • و از هر نکته و عاملی مهمتر مراجعه به یک مرکز متخصص است، مرکزی که در بهینهسازی و افزایش سئو سایتها فعالیت کرده و دارای تخصص و تجربه لازم است. به همین دلیل سایت ما بهترین تیم را دور هم جمع کرده و در شرایطی درجه یک عالیترین خدمات مربوط به افزایش سئو سایت را ارائه میدهد.

سئو سایت های وردپرسی

اگر سایت شما به صورت وردپرس است نباید از سئو سایت وردپرسی غافل شوید. سئو سایت وردپرسی به شرطی که با دقت و به درستی اعمال شود، منجر به افزایش رتبه چشمگیری خواهد شد.

به همین جهت در ادامه به مهمترین ویژگیهای سئو سایت وردپرسی اشاره کردیم:

 • واکنش گرایی و چیدمان مناسب از اولین ویژگیهای مربوط به سئو سایتهای وردپرسی است. هر سایتی که چیدمان بخشهای مختلف آن به صورت واکنش گرا باشد، در تمام دستگاهها به طورِ مطلوب نمایش داده میشود.
 • در قدم بعدی میرسیم به محتوای سایت که اهمیت بسزایی دارد. در درج محتوا باید هم متنی مناسب و هم تصاویری جذاب استفاده شود. یک محتوای خوب را میتوان عامل جذب و حفظ مخاطب معرفی کرد، چرا که هدف اصلی بازدیدکنندهها استفاده از محتوای سایتها است. بنابراین به هیچ وجه قدرت متن و تصاویر درج شده در محتوا را دست کم نگیرید.
 • ساختار سایت باید ساده بوده و همهی قسمتها به راحتی قابل دسترس باشند.
 • درج لینکهای مناسب، افزایش سرعت، استفاده از کلمات کلیدی و … از دیگر ویژگیهای سئو سایتهای وردپرسی هستند.

لینک سازی حرفه ای

لینک سازی یا لینک بیلدینگ را باید یکی از شاخه های مهم سئو معرفی کنیم، شاخه ای که درخت سئو با تکیه بر آن میایستد. جالب است بدانید یک سایت با محتوایی درجه یک و بی نقص اگر از لینک سازی حرفه ای غافل شود، به رتبه خوبی در گوگل نمیرسد. پس این لینکها و بک لینکها هستند که مطلوبیت یک سایت را به چشم آورده و منجر به دیده شدن آن میشوند.
برای لینک سازی حرفه ای باید به نکات مختلفی توجه کنید که در پایین چند مورد از بارزترین ها را آورده ایم:
* بایستی به مطالب مهم و کلیدی لینک داده شود، نه هر متن و عبارتی؛ زیرا در این صورت لینکها بیشتر مورد توجه قرار میگیرند.
* برای لینک گذاری در سایت های دیگر، لازم است سایتهای معتبر و مرتبطی با محتوای سایت مرجع انتخاب شود.
* برای درج لینک بهتر است عبارت های داخل متن انتخاب شود، چرا که لینکهای درون متن در مقایسه با لینکهایی که به صورت مجزا و تکی درج میشوند، مورد توجه بیشتری هستند.
* لینک سازی حرفهای از تعداد مناسبی برخوردار است، یعنی در آن از افراط و تفریط دوری شده و از تعداد درستی برخوردار هستند.
* و موارد دیگری که متخصصین سئو در مورد آنها به خوبی آگاه هستند.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال مربوط به مشخصات فنی سایت میشود که وظیفه آن شامل مواردی مثل موردهای زیر است:

* در سئو تکنیکال به بهبود سرعت لود سایت پرداخته میشود. هر سایتی که سرعت لود بالایی داشته باشد و کاربران را درگیر انتظار نکند، قطعاً جذب و حفظ مخاطب بالاتری دارد.
* جلوگیری از ایندکس رباتهای خزنده نیز جزء وظایف سئو تکنیکال است. به عبارتی در سئو تکنیکال میتوانید این رباتها را کنترل و رفتار آنها را مدیریت نمایید.
* حذف و کاهش لینکهای شکسته و خرابی که منجر به کاهش رتبه سایت میگردند.
* صفحات تکراری را شناسایی کرده و منجر به کاهش آنها میشود، چرا که از نظر الگوریتم گوگل وجود صفحات تکراری یکی از نقاط ضعف سایتها است.
* امنیت سایت و کاربران سایت را تامین میکند.
* و موارد دیگری مثل بهرهمندی از نقشه سایت، استفاده از سایتهای بینالمللی و …

به طور کلی تمام وظایف سئو تکنیکال در حوزه بهبود ساختار فنی سایتها است، به همین دلیل بهرهمندی از ترفندهای آن را به تمام سایتها توصیه میکنیم، زیرا ساختار فنی مورد توجه ویژه الگوریتم گوگل است.

سئو داخلی

به تمام کارهایی که در داخل سایت به منظور بهبود شرایط آن انجام میشود سئو داخلی میگوییم.
سئو داخلی شامل اقدامات مختلفی نظیر موارد زیر است:
* انتخاب عنوانی مناسب با مناسبترین کلمات کلیدی
* درج جذابترین و تاثیر گذارترین متنها در تگ توضیحات
* مناسبسازی ساختار URL
* بخش بندی و طبقهبندی درست بدنه محتوای سایت
* رعایت استانداردهای مربوط به چگالی کلمات کلیدی
* استفاده از بک لینکهای مناسب
* و …

سئو خارجی

 هر اقدامی که خارج از سایت برای جذب مخاطب انجام میشود در این نوع قرار میگیرد.
برخی از اقدامات مربوط به سئو خارجی عبارتند از:
* درج لینک و تبلیغ در انواع شبکههای اجتماعی و سایتهای دیگر
* بازاریابی به صورت محتوا، ویدیو و …
* برقراری ارتباط با اینفلوئنسرها و افراد شناخته شده در انواع فضاهای مجازی
* تعامل در انجمنها و وبلاگها
* و دهها مورد دیگر.

در آخر لازم است بگوییم برای اینکه سئو سایت خود را به نحو احسن انجام دهید باید از تکنیکهای مختلف و متعددی استفاده کنید.
از این رو مجموعه سیصدو شصت همواره آماده به ارائه بهترین خدمات در این زمینه هستند تا با اعمال بررسی های جامع، بهترین اقدامات را جهت سئو سایت شما انجام دهند.