سئو سایت| نه فقط بهینه سازی برای موتورهای جستجو

سئو سایت

از زیرمجموعه های دیجیتال مارکتینک، سئو سایت یا همان کلیدواژه سئو (SEO)می باشد که امروزه از جمله دانش ضروری برای یک فعال در فضای آنلاین است. همانطور که از ترجمه کلمات کلیدی سئو پیداست (Search Engine Optimization ) هدف اصلی بهینه سازی محتوا یا کلیت سایت برای موتورهای جستجوست اما اگر بخواهیم به مفهوم واقعی کلمه پی ببریم، این اقدام صرفا بهینه سازی برای موتورهای جستجو نیست که اگر این طور بود با وجود نقاط ضعف موجود در موتورها، کیفیت و محتوای موجود در فضای وب به شدت کاهش می یافت چنان که در گذشته نیز این اتفاق افتاده است و با رشد قابلیت های موتورهای جستجو به کمک هوش مصنوعی تا حد زیادی این مسأله حل شده و به سرعت رو به ارتقاست. در ادامه با این مفهوم بیشتر آشنا شده و به سؤالات اساسی در این باره پاسخ خواهیم داد.

سئو چه چیزی نیست؟

شاید برای آنکه با مفهوم سئو بیشتر آشنا شویم بهتر باشد در ابتدا ذهنیت شفاف تری نسبت به آن پیدا کنیم و به همین علت در قدم اول به این موضوع می پردازیم که سئو چه چیزی نیست و چه چیزهایی با سئو اشتباه گرفته می شوند؟

گاهی اوقات، افرادی که با مفهوم SEO ناآشنا و یا کم آشنا هستند آن را به عنوان جایگزینی رایگان برای اقدامات بازاریابی و تبلیغات خود می دانند. در حالی که اگر به اصول علمی، فنی و تخصصی سئو اشراف داشته باشیم خواهیم دانست که این موضوع اقدامی دشوار، پررقابت، زمان بر و حتی گران قیمت است.

در مواردی نیز مشاهده می شود که SEO با یک کمپین تبلیغاتی با بودجه و زمان مشخص اشتباه گرفته شده است یا اینکه آن را صرفا یک سری اصول فنی و تکنیکی می دانند که مشابه آچارکشی و سرویس دوره ای است که برای یک دستگاه مکانیکی باید انجام شود.

درواقع سئو یک نگرش و رفتار صحیح در محیط وب، تولید محتوا به صورت اصولی و ضابطه مند و حضور در فضای آنلاین با رعایت هنجارها و قواعد مربوط به این فضاست. در غیر این صورت اگر نگرشی غیر از این را داشته باشیم SEO یک روش بسیار قوی خواهد شد برای هزینه کردن های بی فایده پول و هزینه.

سئو سایت

اهمیت سئو سایت

امروزه معرفی سایت در کارت ویزیت یا بروشور و تبلیغات گوناگون عملا کارایی خود را از دست داده است. حتی روی شبکه های اجتماعی هم با قدرت نفوذ فزاینده ای که در بین مخاطبان دارند نمی توان زیاد حساب باز کرد و گزینه های «اینجا را لمس کنید» یا «صفحه را بالا بکشید» نیز به صورت مقطعی و موردی کمک کی کند. دوستان و مخاطبان خاص هم ظرفیت مشخصی دارند و نتیجه مطلوبی را از معرفی های موردی آنان نمی توان گرفت.

در این بین بهترین همراه و دوست برای وبسایت شما، گوگل است که مطالب شما را بدون هیچ چشم داشتی به مخاطبان مربوطه معرفی می کند. حتی اگر در پرترافیک ترین سایت ها هم رپورتاژ و آگهی و بنر تبلیغاتی بزنید باز هم درصدی از ترافیک و ورودی آن سایت ها را خواهید داشت. اما اگر برای سئو سایت وقت بگذارید درصد قابل توجهی از کاربران آنلاین را خواهید داشت که دقیقا کلمات کلیدی مرتبط با حوزه فعالیتی و کاری شما را جستجو می کنند و این درصد نیز با تلاش و فعالیت روی سایت می تواند افزایش پیدا کند.

علاوه بر آن بازدیدکننده ای که مطلبی را جستجو می کند و بااختیار خود وارد فضای سایت شما می شود با فرض اینکه با مطالب کم عمق و تبلیغاتی مواجه نشود قطعا اعتماد و اطمینان بیشتری به مجموعه شما خواهد نمود در مقایسه با بازدیدکنندگانی که با ترفندهای مختلف از او خواسته می شود که به یک سایت مراجعه کند.

سئو سایت

سئو سایت چیست؟

پیشنهاد نشدن سایت شما توسط موتورهای جستجو به این معناست که شما به الگوها و قواعد موتورهای جستجو توجهی ندارید و از طرفی علایق و سلیقه مخاطبان موضوع خود را نادیده می گیرید و در عمل برای دل خودتان می نویسید و عمل می کنید نه بر اساس نیازهای بازار و این مانند تولید کننده ای است که هیچ توجهی به نیاز بازار ندارد و صرفا براساس رأی و نظر خود اقدام به تولید می کند.

سئو سایت تا حدامکان رعایت اصول و قواعد فنی مرتبط با الگوریتم های موتورهای جستجوست و از آنجا که این الگوریتم ها به طور مداوم و با رشد هوش مصنوعی تغییر کرده و به روزرسانی می شوند شاید بهتر این باشد که بگوییم سئو سایت در واقع رعایت اصولی دینامیک و در حال تغییر است که این اصول مرتبط با ذائقه و نظر کاربران و و اهمیت و تأکیدی که آنها اعلام می کنند منعطف بوده و در ادامه موتورهای جستجو نیز با آنها هماهنگ می شوند.

به همین علت امروزه سئو سایت به Search Experience Optimization تغییر یافته و این به معنای بهینه سازی تجربه کاربری از جستجوست. در حقیقت باید برای رضایت کاربر از نتیجه دریافت نموده نیز ارزش و اهمیت ویژه ای قائل شویم.

لذا اگر بپذیریم که سئو سایت یک فرایندی است که کاملا هوشمندانه توسط موتورهای جستجو رصد می شود و اسپایدرها و خزنده های گوگل نیز همه موارد و پارامترها را بررسی می کنند بنابراین اقدامات و رشد طبیعی سایت ضمن پایبندی به قواعد زیر می تواند کمک شایانی به فعالیت ما داشته باشد:

 • تولید محتواهای یکتا و ارزشمند برای جستجوگران
 • رعایت اصل خوانایی و جذابیت در محتوا به منظور نگاهداشت کاربر
 • استفاده از لینک های داخلی و خارجی مفید برای پاسخگویی به سؤالات بیشتر کاربران
 • هماهنگی متن و محتوا با عناوین و کلیدواژه هایی که جستجوگران را به سایت هدایت می کند
 • هویت بصری مناسب در فضای کاربری و ایجاد احساس لذت و رضایت و تجربه خوشایند
 • و …

سئو سایت

سئوسازی سایت

فرض کنید شما تولیدکننده محصول یا ارائه دهنده خدمت مشخصی هستید. از طرفی به وضوح شاهد این مسئله اید که افراد در رده های سنی مختلف برای دریافت نیازهای خود و کسب اطلاع از آنها به جستجوی در اینترنت می پردازند. بسیار خوب اولین ایده و فکری که به ذهن شما می رسد این است که شما هم در فضای اینترنت حضور داشته باشید و به ارائه محصول و خدمات خود بپردازید. تا اینجا همه چیز عالی و ایده آل به نظر می رسد. اما ممکن است پس از هزینه برای طراحی سایت و تنظیم المان های مختلف آن متوجه شوید که بازدیدهای صورت گرفته از سایت شما بسیار اندک و شاید محدود به افرادی است که شخصا اقدام به معرفی سایت به آنها نموده اید و این احساس را پیدا می کنید که وبسایت شما به عنوان یک دفتر ارائه خدمات یا فروشگاه محصولات تان در کوچه پس کوچه های این بازار بزرگ اینترنتی به چشم نمی آید!

این اتفاق خبر بدی است اما خبر دوم و خبر خوب این است که شما نیازی به تغییر محل فروشگاه یا دفتر خود نیستید و فقط کافیست اقدامات و فعالیت های ضابطه مند، اصولی و مورد نظر مخاطبان خود را به انجام برسانید تا وبسایت شما به جستجوگران محصول یا خدمت شما نشان داده شده و ورود آنها به سایت شما بیشتر و بیشتر شود.

در اینجا چند نکته قابل توجه است:

اول اینکه این فرآیند یک شبه و آنی اتفاق نمی افتد و نیازمند سیر یک روند طبیعی و اصولی است.

دوم اینکه نیازمند دانش و مهارت کافی در این زمینه هستید تا بتوانید اقدامات موثری را صورت دهید.

و سوم اینکه بدانید وبسایت صرفا یک کاتالوگ دیجیتال نیست که آن را یک بار طراحی و به حال خود رها کنید تا برای شما مشتری بیاورد یا سیل مخاطبان را به سمت شما هدایت کند بلکه مانند یک نهالی است که به تازگی غرس شده و نیازمند آبیاری، نگهداری و رسیدگی است تا به درختی تنومند تبدیل شود و شما بتوانید پس از مدتی به راحتی از میوه های آن استفاده ببرید.

این اقدامات و نگهداری ها افزون بر ۱۰۰ مورد است که البته انجام تمای آنها نیز ضروری نیست و در بسیاری از موارد با رعایت اصول اولیه می توان از بسیاری از آنها چشم پوشی نمود که در ادامه به ذکر عنوان تعدادی از آنها پرداخته ایم

 • تولید محتوای یونیک و یکتا
 • به روزرسانی منظم سایت
 • دقت روی سرعت بارگذاری سایت
 • استفاده از بک لینک سازی
 • اقدامات ریسپانسیو و سازگاری
 • بهبود تجربه کاربری (UX)
 • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 • استفاده از ترفندهای بازاریابی مانند ترغیب به اقدام و …
 • و …

خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت

یکی از دغدغه های افراد پس از تهیه و طراحی سایت خدمات سئو سایت و شرح این خدمات است که باتوجه به اینکه گستردگی این مبحث زیاد و هر روزه در حال افزایش است نیازمندی به داشتن تخصص از الزامات شرح و تفسیر موضوع است. لکن از آنجا که نسخه خدمات سئو سایت از سایتی به سایت دیگر و خدمت و کالایی به خدمت و کالای دیگر تغییر می کند بسیار ضروری است که قبل از انجام هر اقدامی مجموعه سایت مورد بررسی و آنالیز کلی قرار گرفته و برحسب اهداف مورد نظر در کلیدواژه های مشخص و از طرفی قابلیت های سایت بهترین و مناسب ترین استراتژی تدوین و ارائه گردد.

تعرفه سئو سایت

باتوجه به فضای رقابتی که در بستر اینترنت ایجاد شده و روز به روز هم در حال افزایش است و از طرفی اکثر رقبا در کسب و کارهای مختلف اقدامات دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین را که یکی از آنها سئو سایت می باشد انجام می دهند این اقدام می بایست به صورت یک فرآیند مداوم و ادامه دار صورت گیرد و همانطور که نمی توان آبیاری و نگهداری از یک گیاه را متوقف نمود فرآیند سئو سایت و رعایت اصول مربوط به آن اقدامی مداوم و ادامه دار است لکن سؤال درباره تعرفه سئو سایت موضوعی است که همواره ذهن دارندگان سایت را به خود مشغول می کند. دراین رابطه مجموعه سیصد و شصت تعرفه سئو سایت خود را براساس روش های کاملا حرفه ای و به روز ارائه نموده است.

آموزش سئو سایت

از جمله فعالیت هایی که در مجموعه سیصد و شصت انجام می گیرد ارائه آموزش های مختلف و از جمله آموزش سئو سایت می باشد که به صورت کاملا تخصصی و عملی از طریق اجرا و انجام پروژه های کاربردی و درکنار استاد این زمینه اجرا می شود. به این معنا که از همان ابتدا پروژه سئو تعریف شده و همراه با تیم پشتیبان مجموعه فعالیت های مربوط به سئو سازی برروی سایت ها انجام می شود.

جهت اطلاع از برنامه های آموزشی، ظرفیت دوره ها و شرایط برگزاری می توانید با مجموعه سیصد و شصت ارتباط برقرار کنید.

استخدام سئو سایت

از دیگر برنامه هایی که در مجموعه سیصد و شصت اجرایی می گردد استخدام سئو سایت برای پروژه های کاری شرکت است. هرچند اولویت استخدام از نیروهای آموزش دیده شرکت می باشد اما در صورتی که فرد متقاضی دارای حداقل استانداردهای تخصصی تیم سئو باشد در ابتدا به صورت آزمایشی مشغول به کار می شود و در ادامه به شیوه های پاره وقت، تمام وقت و یا حتی فریلنسری مشغول به فعالیت می گردد. چون مشتریان این مجموعه از جمله مشتریان ویژه و خاص و باحساسیت های بالایی هستند جذب نیرو و کارشناسان فنی نیز با دقت ویژه ای صورت می گیرد چون انجام کار باکیفیت و پاسخگویی صحیح و دقیق به مشتریان از اولویت های کاری ماست.

افزایش سئو سایت 

افزایش سئو سایت

در برخی موارد ممکن است سایت توسط دیگر مجموعه های همکار سئوسازی شده باشد و به هردلیلی افزایش سئو سایت، مد نظر کاربر و متقاضی مجموعه است. در این موارد ابتدا آنالیز کلی سایت، وضعیت آن در کلیدواژه های مدنظر و سایر پارامترهای تخصصی بررسی و آنالیز می گردد و در ادامه باتوجه به خواسته و نظر مشتری، کارآمدترین پلن اجرایی توسط تیم سئو سیصدوشصت پیشنهاد می گردد.

برخی از نکاتی که بعضا در پروژه های سئو فراموش می شود و باعث افزایش سئو سایت می گردد در ادامه آمده است:

 • ایجاد هدرهای مناسب در ساختار سایت
 • اضافه کردن متن ALT به تمام تصاویر
 • استفاده از متن های لنگر (Anchor Text)طبق اصول
 • انتخاب عنوان و توضیحات مناسب برای هر صفحه
 • آدرس یا دامین مناسب برای سایت

البته لازم به ذکر است که موارد بسیاری در این زمینه مطرح است و بسیاری از آنها اقدامات تخصصی و به نوعی جزو فوت های کوزه گری هر مجموعه ای است.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در google
Google+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *